Zadbaj o swoje auto - podstawy serwisowania

mocy specjalisty, ale często największym problemem jest sam zakup konkretnych podzespołów. Nie zawsze uda się nam je kupić prosto i tanio, a jeśli model naszego auta jest dość rzadko spotykany, sytuacja może przyprawić nas o zawró

Zadbaj o swoje auto - podstawy serwisowania

Poszukiwania części samochodowych

Naprawy samochodu najczęściej wiążą się z koniecznością wymiany poszczególnych części. Jedne z nich możemy wymienić sami, inne wymagać będą pomocy specjalisty, ale często największym problemem jest sam zakup konkretnych podzespołów. Nie zawsze uda się nam je kupić prosto i tanio, a jeśli model naszego auta jest dość rzadko spotykany, sytuacja może przyprawić nas o zawrót głowy. Należy jednak zawsze zachować spokój i nie decydować się na pierwszą znalezioną propozycję, jeśli jest ona dość kosztowna. Na rynku znajdziemy wiele firm oraz prywatnych sprzedawców, którzy mogą zaoferować nam dane części o wiele taniej lub znaleźć dla nas dobre zamienniki. Warto sprawdzić tutaj wszystkie możliwości.


Zalety serwisowania samochodu u dealera

Chociaż większość osób decyduje się na zlecenie napraw samochodowych w zwykłym warsztacie, to jednak nie brakuje i tych, którzy wolą wykonać serwisowanie samochodu w autoryzowanym serwisie. Dlaczego warto zdecydować się na tą drugą opcję? Pomimo to, że musimy się spodziewać o wiele wyższych kosztów naprawy, to jednak ten wybór jest niejednokrotnie dobrym wyjściem z sytuacji z uwagi na to, że taki serwis często jest jedynym miejscem, w którym można naprawić nowe auto. Takie serwisy zapewniają również oryginalne części samochodowe, które mogą być o wiele korzystniejsze dla naszego samochodu niż zamienniki. Co więcej, w autoryzowanym serwisie możemy spodziewać się profesjonalnej diagnostyki samochodowej na bardzo wysokim poziomie.


Parę słów o silniku z tłokiem obrotowym

Silnik z tłokiem obrotowym ? silnik spalinowy, w którym tłok obraca się wewnątrz cylindra. Powstało wiele koncepcji i konstrukcji. Projekt maszyny parowej z wirującym tłokiem opracował już w 1782 r. James Watt. Jeden z projektów silnika spalinowego z tłokiem obrotowym (patent w 1946 r.) stworzył Gustaw Michał Różycki. Jedyną produkowaną i najbardziej znaną konstrukcją jest wynalazek niemieckiego konstruktora Feliksa Wankla (1902-1988). Pierwszy patent Wankel uzyskał w roku 1929, a kolejny w roku 1936.

Silnik Wankla po raz pierwszy zastosowano seryjnie w samochodach NSU Spider ? prezentacja miała miejsce w roku 1963 na salonie samochodowym we Frankfurcie. W roku 1967 firma Mazda, która już w 1961 roku zakupiła licencję od NSU, zaprezentowała sportowy samochód Cosmo Sport z pierwszym silnikiem z dwoma wirnikami. W roku 1968 do produkcji wszedł model NSU Ro 80, także z silnikiem dwukomorowym. Kolejne modele sportowe Mazdy to model RX-7 z 1978 roku, napędzany silnikiem 1,1-litrowym o mocy 105 KM. W połowie lat 80 XX w. Mazda zaprezentowała następne modele z silnikami o mocy 150-200 KM. W 1991 roku moc dwuwirnikowego silnika osiągnęła 250 KM. Ostatni model RX-8 z nowym silnikiem Renesis był produkowany w latach 2003-2012. 22 czerwca 2012 roku Mazda zakończyła produkcję modelu RX-8, który był ostatnim na świecie samochodem z silnikiem Wankla. Tym samym skończyło się zastosowanie silnika Wankla w motoryzacji.

Zaletami silnika Wankla są jego małe rozmiary, mały ciężar oraz spokojny bieg. Jego wady w postaci małej trwałości uszczelnień i dużego zużycia paliwa ograniczyły jego wykorzystanie do samochodów sportowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_z_t%C5%82okiem_obrotowym



© 2019 http://informator.suwalki.pl/