Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

tów potrzebnych w codziennej pracy lekarskiej. Są to, zależnie od wielkości firmy, różnego rodzaju urządzenia. Większość trudniących się zaopatrzeniem medycznym przedsiębiorstw oferuje swoim klientom również wiele artykułów, które

Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

Co oferują nam osoby odpowiadające za zaopatrzenie medyczne

Najbardziej popularną działalnością prowadzoną przez firmy zajmujące się zaopatrzeniem medycznym jest sprzedaż sprzętów potrzebnych w codziennej pracy lekarskiej. Są to, zależnie od wielkości firmy, różnego rodzaju urządzenia. Większość trudniących się zaopatrzeniem medycznym przedsiębiorstw oferuje swoim klientom również wiele artykułów, które są jednorazowego użytku i które muszą być zamawiane w dużej ilości dla pacjentów, szczególnie dla tych znajdujących się w dużych szpitalach. Dlatego też można powiedzieć, że zaopatrzenie medyczne to bardzo zróżnicowana dziedzina i chyba nie można znaleźć dostawcy od produktów wszelkiego rodzaju, a wybór kilku może - wbrew pozorom - okazać się bardziej korzystny dla klienta.


sterylność

Jałowość

Jałowość (sterylność) to nieobecność w danym materiale zdolnych do życia drobnoustrojów w ich formach wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Materiał jałowy nie może zawierać bakterii ani ich przetrwalników, grzybów ani ich zarodników, pierwotniaków ani wirusów. Jałowość osiąga się poprzez proces sterylizacji.

Nawet najlepiej przeprowadzona sterylizacja nigdy nie zapewnia całkowitej jałowości sterylizowanego materiału. Dlatego w praktyce za jałowy uznaje się materiał, w którym prawdopodobieństwo przeżycia jednej komórki mikroorganizmu jest równe lub mniejsze od 10-6. Prawdopodobieństwo to określa wartość SAL (Sterility Assurance Level). Jest to parametr ilościowo określający jakość wyjaławiania i musi być wyznaczany dla każdej nowej metody sterylizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82owo%C5%9B%C4%87


Wyniki dezynfekcji

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) ? postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników1. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe1. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.

Wyniki dezynfekcji zależą od trzech czynników:

drobnoustroju ? gatunek, liczba, aktywność fizjologiczna,
środka dezynfekcyjnego ? właściwości chemiczne i fizyczne, stężenie, czas działania,
środowiska ? temperatura, wilgotność, pH, obecność materii organicznej, poziom kationów Ca2+ i Mn2+ itp.

Do dezynfekcji stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja



© 2019 http://informator.suwalki.pl/