Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

ale i klientów chętnych na skorzystanie na przykład z makijażu permanentnego czy mezoterapii również jest coraz więcej. Chociaż wiele urządzeń jest produkowanych na domowy użytek, to jednak wizyta w profesjonalnym salonie pięknośc

Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

Czy warto rozwinąć gabinet kosmetyczny?

Zainteresowanie usługami kosmetycznymi jest coraz większe. Powstaje coraz więcej gabinetów świadczących takie usługi, ale i klientów chętnych na skorzystanie na przykład z makijażu permanentnego czy mezoterapii również jest coraz więcej. Chociaż wiele urządzeń jest produkowanych na domowy użytek, to jednak wizyta w profesjonalnym salonie piękności jest zwykle ogromną przyjemnością, szczególnie dla kobiet. Nic więc dziwnego, że skorzystanie z takiego zabiegu, jak wykonanie hybrydowego manicure jest bardzo popularne. Wizyta u kosmetyczki jest także okazją do szczerej rozmowy czy prawdziwego odpoczynku i dlatego też warto rozwijać taką działalność. Gabinety kosmetyczne w kolejnych latach będą się z pewnością coraz szybciej rozwijały.


Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny


Wysoki koszt urządzeń przydatnych w gabinetach kosmetycznych

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ceny urządzeń wykorzystywanych w medycynie czy kosmetyce są aż tak wysokie. Niejednokrotnie niewielkie urządzenia są bardzo cenne i stanowią równowartość nawet samochodu czy innego drogiego przedmiotu. Sprzęty, zwłaszcza te do bardzo wyspecjalizowanych zabiegów, to spore wyzwanie dla kieszeni inwestora. Ich cena jest związana przede wszystkim z bardzo skomplikowaną budową. Co więcej, aby dobrze przeprowadzać zabiegi na przykład takie, jak wykonywanie badania usg, należy posiadać odpowiednie kwalifikacje. Wiele sprzętów lekarskich wykorzystywanych obecnie w gabinetach jest naszpikowanych wręcz elektroniką i konieczna jest współpraca z komputerem, aby zinterpretować wyniki badania.



© 2019 http://informator.suwalki.pl/